Ataşehir | İstanbul
+90 5531079091

Yeni Eve İçin Taşınmak Kontrol Listesi 15 İpucu

Yeni Eve İçin Taşınmak Kontrol Listesi 15 İpucu

Contents

Yeni Eve İçin Taşınmak Kontrol Listesi

Bir eve taşınmak mı planlıyorsunuz? Bu girişim önünüzde dağ gibi mi duruyor? Dikkate alınması gereken çok şey var ve bazen izini kaybediyorsun. Ancak Günaydın nakliye şirketinizden alacağınız bu 15 ipucunun yardımıyla profesyoneller gibi taşınabilirsiniz.

1. İpucu: Temizleyin

Yardım için bir taşıma şirketi veya arkadaşlarınızı işe alın, her taşıma kutusu taşınmak zorundadır. Bu nedenle, paketlemeden önce, yanınızda taşınacak şeyleri en aza indirin. Yeni bir ev yeni bir başlangıçtır, bu yüzden mutfak dolaplarınızda yıllardır kullanılmayan veya bodrumunuzu karıştıran şeylerle kendinize yük olmayın. Her hareket eden kutu önemlidir!

2. İpucu: Her şeyi geride bırakın

Belki de yeni kiracınızla çamaşır makinesini, mutfağı, kiler raflarını veya lambaları devralması konusunda anlaştınız. Sonra bu şeyleri etiketleyin. Aşırı hevesli bir yardımcının bodrumdaki tüm rafları sökme zahmetine girip, onları tekrar bir araya getirmesi gerektiğini öğrenmesi ne kadar sinir bozucu.

3. İpucu: Ölçün

Yeni evinize taşınırken gardırobun çok derin, kanepenin çok uzun ve yemek masasının çok küçük olduğunu ilk fark eden siz olmayacaksınız. Bu zamanı değerlendirin, iyi yatırım yapın ve eski mobilyalarınızın da yeni eve sığıp sığmayacağını ve iyi görünüp görünmeyeceğini dikkatlice ölçün. Artık uygun olmayan ürünleri satmak veya başkasına vermek için sorunsuz bir fırsatınız var.

İpucu 4: Mağaza

Yeni evinizi yenilemeyi planlıyorsanız, şimdilik mobilyaların bir kısmını kaldırmak iyi bir fikirdir. Taşınma şirketiniz bu konuda size yardımcı olabilir veya harici bir sağlayıcı arayabilirsiniz. Bu seçenek size iki açıdan özgürlük verir. Bir yandan, zaman, taşıma gününde her şeyi bir kerede taşımak zorunda değilsiniz. Öte yandan, gerçek anlamda: Parke zemini değiştirmek istiyorsanız, bu sefer mutfağa kanepe ve duvar ünitesi koymak zorunda kalmamak çok yardımcı oluyor. Günaydın nakliye şirketinden profesyonel ipucu: Depolama için kendinize bir zaman sınırı belirleyin. Gözden ırak, gönülden ırak, akla gelebilecek en olumsuz sözdür. Depolama maliyetleri devam ediyor, bu nedenle önceden bir son tarih olması iyidir.

İpucu 5: Alışveriş Yapın

Yeni evinize yakından bakın. Yatak odası penceresi görünüyor mu? O halde taşınmadan önce perde alıp asmalısınız. Daha önce yeni evinizde bu formda olmayan dolaplarınız var mıydı? Ardından, ilk kez elbise askıları, plastik raflar veya diğer geçici çözümlerle idare edin. Kıyafetlerin her yerde olduğu halde yeterince kaos var.

6. İpucu: Taşınmanızı uzatın

Yapabiliyorsanız, iki günlük bir taşınma düşünün. İlk günü her şeyi hazırlamak, temizlemek, gerekirse alan yaratmak için kullanın, böylece ertesi gün mobilyaları ve kutuları temiz bir daireye götürebilirsiniz.

7. İpucu: Eşyalarınızı toplamanıza izin verin

Yukarıdaki ipuçlarını izlediyseniz, gerçekte nelerin paketlenmesi gerektiğine dair doğru bir resme sahip olacaksınız. Bu işi Günaydın evden eve nakliyat şirketinizden nakliye profesyonellerine bırakırsanız, bunun size birçok avantajı vardır. Eşyalarınız kırılma ve diğer hasarlara karşı sigortalıdır. Profesyoneller işi sizin yapabileceğinizden çok daha hızlı yapıyor. Maliyetler makul, şaşıracaksınız. Her şeyi izlemek ve diğer şeylerle ilgilenmek için kafanız ve elleriniz serbest. Koli ve paketleme malzemeleri verilecektir.
yeni ev
yeni-ev

8. İpucu: Eşyalarınızın fotoğrafını çekin

Pahalı mobilyaları veya temizlenip paketlenmeye hazır özel parçaları fotoğraflama fırsatı genellikle sunulmaz. Fotoğrafları bir hatırlatma olarak, taşırken veya su hasarı sırasında olası hasarların kanıtı olarak veya bir satış reklamı için şablon olarak kullanmak elbette size kalmış. Zarar veremezler.

9. İpucu: Kablo karmaşasını fotoğraflayın

TV setinize çeşitli kablolar, USB bellekler, Fire TV çubukları ve diğer ekipmanların takılı olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu sistem yıllar içinde oluşturulmuş ve kanıtlanmış olabilir. Ama onu yeni evinde bu kadar kolay restore edebilir misin? Bir seri maratonu nakliye ettikten sonra bile kolayca tamamlayabilmeniz için fotoğrafınızın olması yardımcı olur.

İpucu 10: Çocuklarınızı dahil edin

Taşınma çocuklar için yetişkinlerden daha stresli olabilir. Rutinleri severler ve bazen yeni şeylere çok şüpheyle yaklaşırlar. Bu nedenle, kendilerini dışlanmış hissetmemeleri için harekete dahil etmek önemlidir. Her çocuğa paketlemesi için kendi taşıma kutusunu verin. Aşağıdaki şeylerin paketleme için yararlı olduğu kanıtlanmıştır:
 • Favori doldurulmuş hayvan
 • Kitaplar (en fazla 3)
 • Gece lambası
 • Oyuncaklar (makul ölçüde)
 • Battaniye
 • Makyaj çantası
 • Pijama
Hızlı bir şekilde erişebilmeniz için bu kutuyu arabada yanınıza almanız en iyisidir. Ardından, çocuklarınız hareket halindeyken bitkin düştüğünde ve bunaldığında, kutuyu açın ve rahat bir yuva oluşturun.

İpucu 11: Bir VIP kutusu oluşturun

Bazı şeyler diğerlerinden daha önemlidir, özellikle ilk günlerde. Araçta da yanınızda bulundurmanız gereken ve her zaman elinizin altında olması gereken VIP kutusu için önerilerimiz:
 • Piller
 • El feneri
 • Çay/Kahve/Süt/Şeker
 • mezeler
 • Önemli araç
 • Havlular (sadece ilk ihtiyaç için)
 • Tuvalet kağıdı
 • Banyo malzemeleri

İpucu 12: Bir yönlendirme isteği gönderin

Çoğu zaman bu uygulama çok fazla hazırlık süresi gerektirmez, öte yandan yürürlüğe gireceği tarihi de belirleyebilirsiniz, öyleyse neden stres başlamadan aylar önce bu endişeden kurtulmuyorsunuz?

İpucu 13: Bir bebek ve/veya evcil hayvan bakıcısı kiralayın

Nakliyecilerin gelip gittiği, meşgul olduğunuz ve müsait olmadığınız günler, küçük çocuklar ve hayvanlar için tam bir stres anlamına gelir. Bu nedenle, büyükanne ve büyükbabalara veya arkadaşlara o gün çocukları ve evcil hayvanları yanlarında götürüp götüremeyeceklerini sormak iyi bir fikirdir.

İpucu 14: Soğutulmuş ürünlerinizi düşünün

Taşınmadan önce buzdolabını ve derin dondurucuyu mümkün olduğunca boşaltmak en iyisidir. Ancak bazı yiyecekler veya soğutmanız gereken diğer şeyler için bu mümkün değildir. Bu nedenle, taşıma sırasında yeterli soğutmayı sağlamayı unutmayın. Buzlarının çözülebilmesi için cihazları bir gün önceden kapatmak en iyisidir.

İpucu 15: Rahatlayın

Çok şey başardınız, taşınma haftalar, hatta aylar aldı, zamanınız ve dikkatiniz. Taşınacağınız akşam en iyi teslimat hizmetiyle kendinizi şımartın veya en sevdiğiniz restoranı ziyaret edin. Yaptığınız hamleyi kutlamak için en iyi şarabı veya şampanyayı açın ve bu akşam saat beş olsun.
Bir Yorum Yaz

Your email address will not be published.Required fields are marked *